CPAP 100 (Computer Proficiency Assessment Program), bilgisayar yeterliliğini arttırmak için, Tıp Fakültesi hariç tüm Koç Üniversitesi öğrencileri için zorunlu bir programdır. Programın amacı, öğrencilerin Microsoft Office Word (word işleme) ve Excel’deki (elektronik tablolar) becerilerini geliştirmek ve değerlendirmektir.

DOS 171 – Dijital Okuryazarlık (Digital Literacy) dersi, 2023 Güz döneminden itibaren Tıp Fakültesi dışındaki tüm lisans programları için zorunlu ders olacaktır. Mevcut öğrenciler, 4 dönem daha (2025 Bahar dönemi sonuna kadar) “CPAP 100 – Bilgisayar Yeterliliği Değerlendirme Programı (Computer Proficiency Assessment Program) dersini almaya devam edebileceklerdir.

DOS 171 – Dijital Okuryazarlık: Temel bilgisayar bilgisi, işletim sistemleri, temel internet bilgileri, internet kavramları, dijital iletişim, web tarayıcıları, temel e-posta bilgileri, e-posta sağlayıcıları, elektronik tablolar, çalışma kitapları ve çalışma sayfaları, verileri analiz etme ve görselleştirme, kelime işleme, sayfa düzeni, sunum. Kredi:1